Ako antioxidanty bojujú proti vráskam

Či už konzumujete antioxidanty alebo ich dávate na Vašu pokožku, jedná sa o látky dôležité pre Vaše zdravie. Ak už ich používate lokálne alebo prijímate v strave, antioxidanty sú dôležité pre zmiernenie poškodenia vplyvom okolitého prostredia, či už zo slnka, znečistenia alebo z obyčajného vzduchu, ktorý dýchame. Antioxidanty spomaľujú poškodenie vplyvom volných radikálov a podľa výskumov je celkom jasné, že týmto majú pozitívny prínos pre všetky typy pleti. Zistite, prečo sú antioxidanty tak potrebné hlavne pre boj proti vráskam.

Antioxidanty sú nepostrádateľné

Od rakoviny až po stárnutie, ochorenie alebo proti vráskam – volné radikály hrajú svoju úlohu. Antioxidatny hrajú dôležitú rolu pre spomalenie vplyvu volných radikálov na poškodenie pleti. V skutočnosti sú antioxidanty tak dôležité pre telo (a pokožka je najrozsiahlejší orgán tela), že sú skúmané tisícami vedcov po celom svete. V skutočnosti si vedci myslia, že pokiaľ existuje fontána mladosti, tak by v nej mohli byť antioxidanty.

Čo sa týka vrások, volné radikály poškodzujú kolagén a ďalšIe potrebné funkcie pokožky. Skvelý antioxidačný prípravok, či už ide o tekutý prípravok, gél, sérum, telové mlieko alebo krém by mal obsahovať účinnú zmes stálych antioxidantov, ktoré zastavia poškodenie volnými radikálmi a tým zabraňujú poškodeniu pleti.

Nehľadajte zázraky

Neexistuje žiadny zázrak, exotický antioxidant so skvelým príbehom (melóny z južného Francúzska alebo nejaká vzácna kvetina z Amazónie), ktorý by fungoval najlepšie na Vašu pleť. Miesto toho existujú tucty a tucty účinných antioxidantov pre Vašu pleť od známych ako je zelený čaj extrakt z hroznového vína, alebo vitamín C až po Vami pravdepodobné neznáme ako idebenone, epigallocatechin-3-gallate alebo dismutáza superoxidu. Dôležité je, aby prípravok, ktorý používate obsahoval rôzne druhy týchto látok a čím viac, tým lepšie. Výskum ukázal, že pleti sa lepšie darí pri používaní viacerých antioxidantov naraz ako iba jedného. Je skvelé, že mnoho firiem (vrátane Paula’s Choice) ich používajú vo svojich zloženiach.

Súvislosť antioxidanty/ vrásky

Keď sme mladí, naša pleť je bohatá na antioxidanty, ktoré prirodzene chránia našu pleť pred okolitým prostredím, predovšetkým pred poškodením od slnka. Hlavne kvôli poškodeniu od slnka a v menšej miere aj ostatných faktorov ako je rast, menopauza, ochorenie a používanie dráždivých prípravkov na pleť, stráca naša pleť schopnosť vyrábať tieto antioxidanty. Pokiaľ sa nám nedostáva dosť ochrany od antioxidantov, buď produkovaných našim telom, alebo z potravy alebo lokálnym použitím, volné radikály spôsobia poškodenie kolagénu. DNA v našich bunkách mutuje, čo má za následok neschopnosť pleti sa ošetriť a tak to ide ďalej a ďalej.

Okamžitý výsledok?

Aj keď vieme, že lokálne použitie antioxidantov pomáha redukovať pôsobenie volných radikálov na pleť, výsledkom nebude, že budete vypadať o 20 rokov mladšie. Vlastnosti prisudzované týmto úžasným zložkám sú často nezmyseľné a klamlivé. V skutočnosti možno neuvidíte žiadny rozdiel, ale to neznamená, že by nám antioxidanty naozaj nepomáhali. Podľa výskumu antioxidanty môžu zlepšiť činnosť buniek a zmierniť poškodenie zo slnka, ale zlepšenie nejaký čas trvá, nemôže k nemu dôjsť cez noc. A rovnako ako u zdravej životosprávy, čím účinnejšie antioxidanty budete používať, tým zdravší a mladší budete.