Ako fungujú Paula’s Choice Boostery

Paula’s Choice ponúka niekoľko inovatívnych ošetrujúcich „boosterov“, ktoré môžete používať k ošetreniu pretrvávajúcich problémov s pleťou. Ukážeme Vám, čo každý vie a ako ho pridať (alebo aj viac z nich) do Vašej pravidelnej starostlivosti a aký môžete očakávať výsledok.

Napiek tomu, že sa výborne staráte o Vašu pleť používaním čistiacich prípravkov, tonikov, exfoliantov, denných hydratačných krémov s SPF a nočných hydratačných krémov, Vaša pleť možno potrebuje pomoc – alebo jednoducho len máte náladu urobiť pre seba niečo extra (a vyzerať lepšie) – tu Vám môžu pomôcť Paula’s Choice Boostery!

Čo sú Boostery (a pre koho sú)?

V Paula’s Choice neustále hľadáme spôsoby, ako posunúť Vašu starostlivosť o pleť o stupeň vyššie. Vyvinuli sme skvelé antioxidačné séra, ošetrujúce prípravky s retinolom, exfolianty a niekoľko hydratačných prípravkov pre každý typ pleti – ale chceli sme ísť ešte ďalej. To nás inšpirovalo k vytvoreniu ďalšej rady cielene zameraných prípravkov, ktorým hovoríme „Boostery“.

Každý Paula’s Choice Booster poskytuje určitú výhodu, môžete ho pridať k Vašej bežnej starostlivosti o pleť (buď denne alebo jednoducho podľa potreby) k posiľneniu výsledkov. Tu sú kľúčové detaily o každom Boosteru a pre koho sa hodia. (Myslíme si, že bez ohľadu na typ pleti zistíte, že tieto produkty sú úplne všestranné).

Resist Hydratačný regeneračný olejový booster (Resist Moisture Renewal Oil Booster)

 • Zmes deviatich neparfémovaných rastlinných olejov a pleť obnovujúcich zložiek, ktoré zmierňujú zápal a poskytujú okamžitú úľavu od suchej, napnutej pleti na tvári alebo v očných partiách
 • Tekutá olejová štruktúra je ideálna pre veľmi suchú a zčervenanú pleť (vrátane rosacea/rúžovka)
 • Skvelý pre pleť náchylnú na výskyt pupákov, ktorá je zároveň suchá alebo dehydrovaná, pretože protizápalové zložky pomáhajú zmierňovať prejavy pupákov a zároveň ukľudňujú
 • Je vhodný k aplikácii priamo na pleť alebo zmiešaním s akýmkoľvek Paula’s Choice sérom, AHA alebo BHA exfoliantom, tonikom, ošetrujúcim prípravkom, hydratačným krémom (bez SPF) alebo očným krémom.
 • Vzájomne sa znášajú s AHA alebo BHA exfoliantami, ošetrujúcimi prípravkami s retinolom a ďalšími prípravkami proti stárnutiu pleti.

Resist booster s kyselinou hyaluronovou (Resist Hyaluronic Acid Booster)

 • Hydratáciou zosiľujúca kyselina hyaluronová a látky obnovujúce pleť viditeľne obohatia suchú alebo dehydratovanú pleť, redukujú výskyt jemných liniek a vrások
 • Jemne krémovité gélové zloženie sa ľahko zmieša s ďalšími prípravkami
 • Zlepšuje hydratačné a vyhladzujúce schopnosti akéhokoľvek hydratačného prípravku alebo séra
 • Vhodný k použitiu priamo na pleť alebo zmiešaním s akýmkoľvek Paula’s Choice sérom, hydratačným prípravkom (bez SPF) alebo očným krémom.
 • Vhodný k použitiu pred alebo po použití AHA alebo BHA exfoliantu, ošetrujúceho prípravku s retinolom alebo iného prípravku proti stárnutiu pleti.

Potrebujem naozaj Booster?

Dobre, teraz máte predstavu, čo jednotlivý Booster vie, ale aj tak by Vás zaujímalo, či ho naozaj potrebujete. Možno už používate sérum bohaté na antioxidanty a Váš hydratačný krém poskytuje bohatú hydratáciu, takže tieto boostery nie sú pre Vás, že nie?

Možno ano! Avšak potreby Vašej pleti a problémy s pleťou sa môžu časom meniť(otravné tmavé škvrny a suché miesta môžu byť záľudné), takže je dobré vedieť, že extra pomoc je k dispozícii: napríklad hydratačný regeneračný booster môže urobiť zázraky u vysušenej pleti v zime, ale nemusí byť potrebný počas teplého letného počasia.

Vzkaz: Niektorí ľudia možno nepotrebujú trvalo používať Booster, ale väčšina z nás zistí, že bude potrebovať v určitej chvíli niektoré z týchto produktov. Každý Booster Vám dáva možnosť upraviť si starostlivosť o pleť presne podľa potrieb Vašej pleti, čo sa môže líšiť deň odo dňa a rok od roku.

Ako pridať Booster do Vašej každodennej starostlivosti

Akonáhle zistíte, ktorý z Boosterov je pre Vašu pleť a potreby ten pravý, potrebujete vedieť, ako ho zaradiť do každodennej starostlivosti. Ale najskôr niekoľko typov:

 • Akýkoľvek booster je možné aplikovať samostatne a následne použiť sérum, hydratačný prípravok bez SPF, a/alebo iný ošetrujúci prípravok ALEBO sa môže primiešať k týmto produktom. ( Žiadne z nich sa nedostanú do rozporu alebo nedeaktivujú iné prípravky o pleť).
 • Všetky sú určené k dennému použitiu, ráno a/alebo večer – jednoducho podľa potreby: vyskúšajte a uvidíte, aká pravidelnosť Vám bude najlepšie vyhovovať
 • Všetky Boostery sú vhodné v okolí pod očami
 • Pre zmiešanie Vašeho Boosteru s iným prípravkom naneste tento prípravok (napríklad sérum) na dlaň a potom pridajte niekoľko kvapiek Boosteru. Prstami druhej ruky zmiešajte zmes a potom aplikujte na tvár, krk a hruď. Hotovo!

Tu je príklad, ako rôzne Paula’s Choice Boostery použiť pri rannej a večernej starostlivosti o pleť

Ráno:

 • Krok 1 – Vyčistite pleť
 • Krok 2 – Naneste tonikum
 • Krok 3 – Naneste AHA alebo BHA exfoliant
 • Krok 4 – Naneste Booster s kyselinou hyaluronovou alebo/a hydratačný obnovujúci olejový booster: buď samostatne alebo zmiešaný s Vaším sérom ( alebo naneste najskôrbooster a následne aplikujte tenkú vrstvu séra)
 • Krok 5 – Naneste denný hydratačný krém s ochranným faktorom SPF 25 alebo vyšším

Večer:

 • Krok 1 - Vyčistite pleť
 • Krok 2 – Naneste tonikum
 • Krok 3 – Naneste AHA alebo BHA exfoliant alebo týždenné ošetrenie exfoliantom
 • Krok 4 – Naneste sérum alebo iný ošetrujúci prípravok ako ošetrujúci prípravok s 1% retinolom alebo Resist Vitamin C Spot Treatment (Ošetrujúci prípravok s Vitamínom C)
 • Naneste hydratačný krém zmiešaný s niekoľkými kvapkami Boosteru s kyselinou hyaluronovou a/alebo s hydratačným obnovujúcim olejovým boosterom.

Nenechajte sa nútiť k aplikácii všetkého naraz, ráno aj večer. Kľudne striedajte používanie Boosteru podľa potreby (alebo pokiaľ práve máte viac času na Vašu starostlivosť o pleť). Berte Vaše Boostery ako super doplnky k Vašej pravidelnej starostlivosti o pleť a je úplne v poriadku meniť typy používaných boosterov.

Napríklad môžete zistiť, že hydratačný obnovujúci olejový booster má skvelé účinky, pokiaľ ho používate s večerným hydratačným krémom obdeň radšej ako každý deň.

Čo by ste nemali miešať s Vaším boosterom?

Jediný produkt, ktorý by ste nemali miešať so žiadnym z Vašich Boosterov je denný hydratačný krém s SPF. Krém s ochranným faktorom by vždy mal byť posledný prípravok k ošetreniu pleti, ktorý aplikujete, pretože použitie iného pleťového prípravku cez tento krém alebo jeho zmiešanie s Boosterom môže viesť ku zníženiu jeho účinkom.

Čo takto zmiešať jeden z Boosterov s Vaším AHA alebo BHA exfoliantom? Môžete to urobiť, aby ste tým znížili pôsobenie exfoliantu, ale pre dosiahnutie najlepšieho výsledku aplikujte najskôr AHA alebo BHA, pak Booster buď samostatne alebo zmiešaný so sérom alebo hydratačným prípravkom. Nemusíte čakať na kompletné vstrebanie exfoliantu.

Pokiaľ sa budete držať rád uvedených vyššie, môžte ďalej ľubovolne experimentovať a prispôsobovať si tieto Boostery, ako Vám to bude vyhovovať.

Počkajte! Stále mám otázky!

Je pochopiteľné, že táto kategória produktov môže byť trochu zavádzajúca, hlavne vďaka všestrannému použitiu a slobody prispôsobiť si Vašu dennú starostlivosť a používať niekoľko Boosterov každý deň alebo len podľa potreby. Na základe toho sme pripravili odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa Boosterov, okrem toho, čo už bolo uvedené vyššie. Tu to je…

Aký je rozdiel medzi Vašimi Boostery a sérami?

Každé sérum obsahuje rôzne zmesi látok proti stárnutiu, ako sú antioxidanty a látky spolupracujúce s bunkami, ktoré zlepšujú eliminovať niekoľkonásobné znaky stárnutia. Booster na druhú stranu obsahuje cielené zloženie látok, často omnoho väčšie množstvo kľúčových látok ako sérum a tým sa môže lepšie zamerať na daný problém. Pokiaľ sa Vám páči účinok Vášho séra, tak pravdepodobne nemusíte pridávať Booster – a my nenavrhujeme nahradiť Vaše sérum Boosterom, pretože sérum ponúka väčšie množstvo výhod, zatiaľ čo Booster je navrhnutý tak, aby pozdvihol špecifické účinky, ako je zosvetlenie tmavých škvŕn a /alebo zmierniť vzhľad vrások.

Ktoré prípravky Paula’s Choice fungujú najlepšie s Boostermi?

Akékoľvek sérum, prípravky s retinolom alebo hydratačné prípravky bez ochranného faktoru sa skvelo hodí k akémukoľvek Boosteru. Neexistuje jediná ani malá skupina najlepších kombinácií. To znamená, že bez ohľadu na prípravok, ktorý používate k dennej starostlivosti o pleť, môžete zahrnúť Booster do Vašej starostlivosti, bez toho aby ste sa obávali, že sa zníži účinnosť oproti použitiu iných prípravkov.

Ako mám použiť Booster pokiaľ zároveň používam týždenné AHA ošetrenie?

Pokiaľ používate Resist Weekly Resurfacing Treament 10% AHA (Ošetrujúci prípravok na obnovu povrchu pleti s 10% AHA), používajte ho, ako ste zvyknutý ako krok exfoliácie, potom naneste Booster, buď samostatne alebo namiešaný vo Vašom sére alebo hydratačnom kréme (podľa Vášho výberu).