Starostlivosť o pleť proti vráskam by nemala končiť na tvári

Pravda o spevňujúcich krémoch

Premýšľate o nákupe prípravku na spevnenie ovisnutej pleti a pre vyhladenie vrások? Tak to nie ste sami. Viete ale, že väčšina týchto produktov nefunguje tak, ako sľubuje? Je to pravda. Prestaňte vyhadzovať peniaze a zistite, čo naozaj môžete čakať od spevňujúcich krémov a krémov na vyhladenie vrások.

Rovnako ako ruky môžu prezradiť Váš vek, krk, hruď a dekolt ho môže prezradiť tiež. Zistite, čo môžete urobiť, aby ste zachovali tieto časti pokožky zdravo a mlado vyzerajúce.

Vrásky, zvrásnenie a vady zfarbenia pleti sa najskôr objavia na miestach, ktoré neboli chránené proti slnku prípravkami s ochranným faktorom. Toto se týka hlavne krku a hrudi, pretože často na tieto miesta zabúdame viac ako na tvár. Preto starostlivosť o Vašu pleť začína od pŕs.

Starostlivosť o Vašu pleť začína od dekoltu!

Rovnako ako ruky môžu prezradiť Váš vek, krk, hruď a dekolt ho môžu prezradiť tiež. Takže niet divu, že stojany s kozmetikou sú plné nekonečnou ponukou krémov a prípravkov k ošetreniu týchto miest. Pravdou je, že nákup prípravkov obzvlášť na krk, hruď a dekolt je vyhadzovanie peňazí. Tieto „špeciálne“ produkty majú zriedka to správne zloženie a takmer vždy sú predražené, naviac nie sú vôbec nutné, pretože prípravok, ktorý používate na tvár bude mať perfektnú účinnosť (pokiaľ má dobré zloženie).

Výstrih u oblečenia často odhaľuje krk a hruď na slnku a tým sa tieto miesta stávajú náchylné na poškodenie vplyvom slnka a sú zároveň náchylnejšie ku znakom stárnutia, rovnako ako Vaša tvár. Vrásky, zvrásnenie a chyby zfarbenia pleti sa najskôr objavia na miestach, ktoré neboli chránené proti slnku prípravkami s ochranným faktorom. Toto se týká hlavne krku a hrudi, pretože často na tieto miesta zabúdame častejšie ako na tvár.

Na základe dôkladných výzkumov je jasné, že pokožka kdekoľvek na tele potrebuje rovnako dobré látky, aby vypadala mlado. Jemné čistiace produkty plné antioxidantov, zložiek k obnove pleti, látok podporujúcich bunky spolu s ochrannými faktorami proti slnku fungujú na tvár, krk, hruď aj dekolt.

Úplne rovnaké zloženie prípravkov, ktoré používate na tvár, jednoducho treba aplikovať ďalej od krku až po poprsie. Nepotrebujete žiadny ďalší produkt. Je to tak jednoduché.

Čo môžete urobiť

  • Akúkoľvek starostlivosť, ktorú venujete Vašej tvári (čistenie, tonizovanie, exfoliácia atď.) je potreba rozšíriť na hruď, krk a dekolt. Jedna alebo dve dávky Vášho produktu naviac výrazne pomôžu. Premýšľajte o tom takto: Pokiaľ pleť na Vašej tvári vypadá mlado, ale pokožka na krku a hrudi je vrásčitá a kožovitá, tak pre seba nerobíte dobrú službu.
  • K tomu, aby ste videli zlepšenie a udržali si mladistvý a zdravý vzhľad pokožky musíte poskytnúť Vášmu krku, hrudi a dekoltu rovnako pravidelnú starostlivosť ako tvári.
  • Nie je potreba používať samostatné prípravky, pokiaľ nie je potreba zvláštnej starostlivosti (napr. suchá pokožka, akné)
  • Keď všetko ostatné zlyhá, vždy chráňte Váš krk, hruď a dekolt ľubovolným krémom s ochranným faktorom. To je najlepší krok, ktorý môžete urobiť, aby ste si udržali krásny vzhľad týchto miest aj do budúcna.
  • Poškodenie slnkom na hrudi a dekoltu je liečiteľné. Pokiaľ si všimnete pigmentových škvŕn, začnite používať prípravky na zosvetlenie pokožky a vždy použite krém s ochranným faktorom, ktorý poskytuje dostatočnú ochranu a zabraňuje ďalšiemu poškodeniu. Na noc použite prípravok proti stárnutiu pleti.

Už to bolo povedané, ale stojí to za zopakovanie: Pleť je pleť a čo funguje na Vašu tvár bude rovnako dobre účinkovať aj na Váš krk, hruď a dekolt. Nie je potreba kupovať žiadne ďalšie produkty proti stárnutiu pleti na oblasť nižšie od tvári. Pokiaľ nemáte iný špecifický problém (akné, ekzematická pleť alebo rosacea), Váš hydratačný krém udrží mladistvý a zdravý vzhľad Vašej hrudi, krku a dekoltu.