Správna aplikácia samoopalovacích prípravkov

Pokiaľ byť bledý nepatrí k Vašim ideálom krásy, tak sa nemusíte báť. S trochou praxe a s našimi typami na aplikáciu nájdete spôsob ako docieliť opálenej pleti bez pobytu na slnku.

Opálenie bez slnečného žiarenia je jediné bezpečné opálenie!

Jedná sa o nevyvrátiteľný fakt, že použitie samoopalovacieho prípravku je jediný spôsob, ako získať opálenie a nevystaviť Vašu pleť na nemilosť škodlivému slnečnému UV žiareniu spôsobujúcemu rakovinu. Ale ako Vám môže dosvedčiť každý, kto už použil samoopalovací prípravok, dosiahnúť jednotného brondzového vzhľadu nie je tak jednoduché, ako sa zdá. Môže to byť v skutočnosti dosť komplikované, hlavne pre nezasvetených. Pokiaľ neviete, ako aplikovať samoopalovací prípravok, môžete skončiť s pásikavými hnedými linkami alebo s oranžovo škvrnitou pleťou.

Tu nájdete to, čo potrebujete vedieť, predtým ako začnete

-Takmer všetky samoopalovacie prípravky, bez ohľadu na ich cenu, používajú rovnakú zložku (dihydroxyaceton, DHA) k chemickej premene opálenia pokožky. Niektoré samoopalovacie prípravky obsahujú väčšiu koncentráciu dihydroxyacetonu ako iné; čím vyššia koncentrácia, tým bude tmavšia Vaša pokožka.

-Veľa novších samoopalovacích prípravkov kombinuje DHA s látkou známou ako erythrulosa. Podobne ako DHA, erythrulosa účinkuje dlhšie, takže ako bonus bude Vaše opálenie ešte trvácnejšie!

-Vaše unikátne telesné chemické vlastnosti ovplyvňujú, ako na Vás farba bude vyzerať. Iba preto, že samoopalovací krém vyzerá prirodzene na Vašej kamarátke, neznamená, že bude vyzerať prirodzene aj na Vás.

-Musíte byť trpezlivá. Pokiaľ máte v úmysle byť opálená od hlavy až po pätu, tak proces aplikácie môže trvať až pol hodiny a dlhši a aj potom môže trvať niekoľko hodín, kým uvidíte výsledky.

-Prípravky na pleť ako sú AHA, BHA, lokálne peelingy, retinol na lekársky predpis a lokálne dezinfekčné prípravky môžu mať vplyv na chovanie samoopalovacieho prípravku na Vašej pokožke alebo môžu dokonca odstrániť farbu exfoliáciou povrchových buniek.

-Začnite použitím samoopalovacieho prípravku s označením svetlý, pokým si neosvojíte techniku aplikácie. Týmto spôsobom bude akákoľvek chyba menej viditeľná a jednoduchšia na opravu.

Päť tajomstiev k dokonalosti krásneho samoopálenia!

-Naneste samoopalovací prípravok večer. Majte na pamäti, že môže sfarbiť oblečenie a posteľnú bielizeň v prípade, že Vaša pokožka príde do kontaktu s látkou ešte predtým, ako dôjde k úplnému vstrebaniu samoopalovacieho prípravku. Dajte Vášmu prípravku dostatok času k zaschnutiu, skôr ako si pôjdete ľahnúť a počkajte aspoň 15 minút, než sa oblečiete. (Oblečte si Vaše najstaršie pyžamo.)

-Pred aplikáciou urobte exfoliáciu! Samoopalovacie prípravky sa rýchlo dostávajú do pleťových buniek, a tie budú viac nahromadené na niektorých miestach, než na iných (kolená, členky, chodidlá, lakte a krk). Môžete urobiť exfoliáciu mokrou hubkou, v sprche alebo pri kúpeli, ale ešte lepšie je, keď robíte exfoliáciu pravidelne, pretože potom bude Vaša pokožka vždy hladká. Paula’s Choice Odolný ľahký telový prípravok s 2% BHA alebo Telový prípravok s 10% AHA sú perfektné pre každodenné použitie a pre dosiahnutie hebkej, hladkej pokožky!

-Po osprchovaní a dôkladnom usušení, naneste tenkú vrstvu hydratačného prípravku na miesta, kde sa chystáte aplikovať samoopalovací prípravok. Tým pomôžete samoopalovaciemu prípravku, aby sa ľahko a rovnomerne dal rozotrieť, hlavne na suchých miastach. A trocha viac hydratačného krému naneseného na členky, kolená a lakte môže zabrániť tomu, aby tieto miesta vyzerali škvrnito.

-Väčšina ľudí dáva prednosť aplikácii samoopalovacieho prípravku, keď sú nahí, ale môžete si tiež obliecť plavky (také, na ktorých Vám nevadí, že budete mať škvrny), aby ste sa tak pomohli rozhodnúť, kde chcete byť opálení. Nech sa už rozhodnete akokoľvek, tak majte jasno v tom kde chcete, aby zfarbenie začínalo a kde končilo. (Zastavíte sa u členkov alebo budete pokračovať až k prstom na nohách?)

-Nasadíte si gumové rukavice keď aplikujete samoopalovací prípravok, alebo si oplachujete ruky každých niekoľko minút? Nečakajte príliš dlho, lebo budete mať zvláštne vyzerajúce, oranžové dlane.

Účinné typy na riešenie problémov so samoopalovaním

-Rôzne části tela absorbujú samoopalovací prípravok ľahšie ako iné. Niektorí ľudia zistia, že ich nohy sa opaľujú ľahšie ako paže alebo trup, zatiaľ čo u niekoho je to napríklad tvár a krk, kde dochádza k najrýchlejšej zmene farby. Dávajte si pozor na oblasti, ktoré majú tendenciu absorbovať najviac farby, takže sa tomu prispôsobte pri ďalšej aplikácii.

-Buďte opatrní okolo nosa, očí, uší, línii vlasov a pier. Vatový tampón môže pomôcť prepojiť tenké rovnomerné množstvo na týchto oblastiach. Aby ste sa vyhli zmene farby vlasov, aplikujte vrstvu kondicionéru na línie vlasov.

-Ruky môžu byť zložitejšou oblasťou pre dosiahnutie prirodzeného vzhľadu opálenia. Aplikujte samoopalovací prípravok rovnako ako by ste aplikovali hydratačný prípravok, ale potom si rýchlo utrite dlane ľahko namydlovanou hubkou alebo obrúskom na jedno použitie.

-Je užitočné mať pripravenú kefku na nechty, aby ste odstránili samoopalovací prípravok z kožičky pod nechtami a z pomedzi prstov. Môžete tiež použiť vatový tampón namočený v čistiacom prípravku, v odličovači očného make-upu, alebo laku na nechty a opatrne ho použite k utreniu miest okolo nechtov, kožičky pod nechtami a oblasti medzi prstami.

-Nanášanie samoopalovacieho prípravku na chrbát? Získajte pomoc Vášho priateľa alebo partnera. Pokiaľ nemáte možnosť, aby Vám pomohla iná osoba, kúpte si široký štetec s hubkou na konci a s dlhým držadlom od miestneho umelca alebo v obchode s umeleckými potrebami. Buďte si ale vedomí toho, že bude ťažké dosiahnúť na všetky miesta a docieliť rovnomernej aplikácie. Použite Paula’s Choice Pleťovú vodu s 2% BHA na tieto škvrny. Následne ráno urobte manuálnu exfoliáciu týchto miest použitím mokrej hubky.

Tieto typy na aplikáciu Vám veľmi pomôžu aby ste dosiahli prirodzene vyzerajúce opálenie, ale nie sú garanciou. Je to všetko záležitosť v experimentovaní a nájdení metódy, ktorá Vám dá najlepší výsledok. Najpodstatnejšia rada, ktorú Vám môžeme dať je, aby ste to so samoopalovacími prípravkami nepreháňali. Vyzerať ako pomaranč Oompa Loompa je ďaleko horšie ako byť bledý (a nemusíte byť opálený, aby ste mali krásnu pokožku)!