Potrebujem tonikum?

Paula’s Choice výskumný tým je často dotazovaný ohľadom tonikov. Väčšinou ľudia chcú vedieť, čo tonikum vie a či ho majú používať a pokiaľ áno, ktorý je najlepší pre ich typ pleti. Toto sú významné otázky?

Nejasnosti ohľadom tonikov

Vplyvom zastaralých informácií sa toniká stali kategóriou produktov s veľa nejasnosťami. Kvôli špatnému pochopeniu, veľa módnych časopisov, dermatológov alebo dokonca aj predajcov kozmetiky radí proti používaniu tonikov, alebo jednoducho neberú toniká ako možný krok. To je škoda, pretože tonikum s dobrým zložením môže byť naozaj prospešný pre Vašu pleť.

Akonáhle pochopíte, ako toniká fungujú a budete vedieť, ktoré látky obsiahnuté v tonikách môžu byť pre Vás špatné a ktoré naopak potrebné pre dosiahnutie zdravej a jasnej pleti, tak zistíte, že používanie tonika môže byť skvelým doplnkom Vašej každodennej starostlivosti o pleť.

Všetko o tonikách

Toniká sú určené k používaiu po vyčistení pleti. Predtým boli doporučované ako spôsob obnovy vyváženého pH pleti po použití pevných mydiel alebo pevných čistiacich prípravkov, pretože tieto typy čistiacich prípravkov zvýšili prirodzené pH pleti na hodnotu, ktorá nie je pre pleť vhodná.

Avšak dnes, kedy máme jemné, vodou rozpustné čistiace prípravky, s pH pleti významne nemennou, a skutočnosť, že pH pleti sa samo obnovuje, vedie k tomu, že nie je potreba upravovat pH pleti.

Teraz ale vieme, že po vyčistení Vaša pleť potrebuje radu látok obnovujúcich a posilujúcich povrch pleti. Pleti sa nedostáva nikdy príliš veľa týchto dôležitých látok obsahujúcich antioxidanty a pleť obnovujúcich látok ako sú glycerin, mastné kyseliny a ceramidy.

Správny tonikum môže poskytnúť Vašej pleti zdravú dávku k tomu, aby vypadala mladšie, sviežejšie a hladšie hned po vyčistení a po celý deň.

Aké sú rozdiely medzi tonikmi?

Nájsť perfektné tonikum pre Vašu pleť nie je jednoduché, hlavne preto, že existuje veľa tonizujúcich prípravkov so špatným zložením. V podstate sa dajú toniká rozdeliť do troch základných typov:

  • Zloženie s alkoholovým základom, ktoré často obsahujú „astringenty“ látky ako je napr. vilín. Tonikám s alkoholom a astringentnými látkami by sme sa mali vyhnúť, pretože spôsobujú poškodenie volnými radikálmi a podráždenie, ktoré poškodzuje schopnosť pleti samostatne sa obnovovať a ničí jej schopnosť produkovať prospešný kolagén.
  • Minerálna voda a glycerin alebo zloženie s glykolovým základom s vonnými extraktami ako sú ružová voda alebo citrusové plody. Tieto typy toník často nesú označenie ako osviežovače alebo prečističovače a sú len o niečo málo viacej ako kolinská voda pre Vašu tvár. Tieto príliš parfémované toniká sú častou príčinou reakcií poškodzujúcich Vašu pleť.
  • Zloženie na vodovej báze je bohaté na prospešné látky ako sú zložky obnovujúce pleť, antioxidanty, látky komunikujúce s bunkami ako sú niacinamidy. Toto sú jediné typy toník, ktoré doporučujeme. Garantujeme, že všetky toniká od Paual’sChoice odpovedajú tomuto popisu.

Môžem preskočiť tonikum?

Pokiaľ má tonikum dobré zloženie, potom Paula a jej tým naozaj doporučujú, aby sa tonikum stalo dôležitou časťou Vášho každodenného čištenia pleti, pretože výsledok je možné vidieť takmer okamžite.

Na druhú stranu v žiadnom prípade nepoužívajte tonikum obsahujúci dráždivé látky, ako sú alkohol, citrusy alebo príliš voňavé zložky, či už sú syntetické alebo prírodné. Podráždenie poškodzuje liečebný proces Vašej pleti a znižuje produkciu zdravého kolagénu, čo sú dve veci, ktorým sa musíte vyhnúť, pokiaľ chcete vylepšiť Vašu pleť.

Pokiaľ tonikum, o ktorého používaní premýšľate, je plný vynikajúcich látok (ako toniká od Paula’s Choice), potom jeho preskočením v starostlivosti ochudobňujete Vašu pleť o prospešné látky, ktoré potrebuje k tomu, aby pôsobila zdravšie a mladšie. Tonikum, ktoré obsahuje najmodernejšie zložky osvedčene vyhladzuje, zmäkčuje, ukľudňuje a obnovuje pleť. Je výborným doplnkom akejkoľvek každodennej starostlivosti o pleť.

Ktoré Paula’s Choice tonikum je pre mňa to správny?

Aj keď každé Paula’s Choice tonikum obsahuje radu viacnásobne prospešných zložiek, každé má svoje odlišnosti, ktoré sa hodia pre rôzne typy pleti a vyhovujú rôznym potrebám:

  • Resist Advanced Replenishing Toner (Advanced podporné tonikum) sa doporučuje pre normálnu až suchú pleť(vrátane citlivej pleti) usilujúci o zmiernenie výskytu vrások alebo obnovu slnkom poškodenej pleti
  • Resist Weightless Advanced Repairing Toner (Ľahké obnovujúce tonikum) významne zlepšuje tón a štruktúru pleti, sťahuje póry a ukľudňuje zčervenanie po pupákoch. Je vhodný pre normálnu až mastnú pleť.
  • Hydralight Healthy Skin Refreshing Toner ( Hydralight Tonikum obnovujúci pleť) je vyvinutý k hydratácii a obnove normálnej, mastnej a zmiešanej pleti, a rovnako tak aj citlivej pleti
  • Skin Balancing Pore-Reducing Toner ( Tonikum redukujúci póry) je vyvinutý k normalizácii a redukcii rozšírených pórov, vhodný pre normálnu, mastnú alebo zmiešanú pleť, rovnako aj pre citlivú
  • Moisture Boost Hydrating Toner ( Silno hydratačný Boost Tonikum) je vyvinutý k hydratácii pre doplnenie normálnej až suchej aj citlivej pleti
  • Skin Recovery Enriched Calming Toner ( Zkľudňujúce vyživujúce tonikum) je vhodné k starostlivosti o neustálu suchosť alebo citlivosť pleti, vrátane rosacea, vhodný pre normálnu, suchú až veľmi suchú pleť
  • Earth Sourced Purely Refreshing Toner (Prírodné osviežujúce tonikum) je z 98% vhodný pre všetky typy pleti. Pomáha obnovovať pleť použitím kyseliny hyaluronové a antioxidantov.

Toniká pre stárnucú pleť a proti poškodeniu slnkom

Všetky Paula’s Choice toniká sú skvelou voľbou v starostlivosti proti stárnutiu pleti, v obnove slnkom poškodenej pleti a zároveň k liečbe ďalších problémov. Naviac môžete pre lepší výsledok striedať používanie akéhokoľvek tonika s Resist Advanced Replenishing Tonikom (Advanec podporným tonikom).