Ako nájsť najlepší očný krém

Oblasť okolo očí je prvým miestom, kde sa prejavujú príznaky stárnutia, a my budeme prví, kto Vám povie, že správna starostlivosť o pleť hrá kľúčovú rolu v boji proti stárnutiu. Nájsť účinný očný krém však nie je vôbec ľahká úloha. Obvykle je ponúkaný ako krém so špeciálnym zložením pre citlivú, jemnú pokožku okolo očí a tvrdí, že Vás zbaví opuchlosti, tmavých kruhov a zvädnutej pleti – avšak vo veľa prípadoch nič z toho nesplní. Z toho dôvodu ľudia ďalej kupujú jeden očný krém za druhým a sú znova a znova sklamaní.

Dobrou správou je, že existujú možnosti v starostlivosti o pleť fungujúce skvelo na očné partie, či už sa jedná o očný krém alebo najmodernejší prípravok pre starostlivosť o pleť. Takže ako zistíte, ktorá možnosť je pre Vás tou najlepšou? Čítajte ďalej a zistíte to.

Čo hľadať v očnom kréme?

Najskôr si je nutné uvedomiť, že neexistuje žiadny výskum preukazujúci, že očné partie potrebujú iné zložky ako zbytok tváre. Možno si hovoríte: „Ale nie sú očné partie citlivejšie?“ a odpoveď znie, áno, sú citlivejšie. Ale je tiež pravda, že pleť kdekoľvek inde na tvári by mala byť ošetrovaná prípravkami so zložením nespôsobujúcim podráždenie alebo precitlivené reakcie.

Predovšetkým je znepokojujúce, že veľa očných krémov obsahuje dráždivé zložky, ako sú voňavé rastlinné oleje, syntetické vône alebo rastlinné extrakty spôsobujúce precitlivenosť, čo všetko spolu môže spôsobiť zápal a stárnutie pleti.

Čo očné partie naozaj potrebujú, sú antioxidanty, látky komunikujúce s bunkami, obnovujúce zložky v ukľudňujúcom neparfémovanom zložení, jednoducho to, čo potrebujete aj pre ostatné časti tváre. V skutočnosti, pokiaľ už používate jemný, ale efektívny hydratačný prípravok alebo sérum, tak bude pravdepodobne perfektný aj pre vaše očné partie, a tu sa dozviete prečo….

Kedy potrebujete očný krém?

Nepotrebujete nutne zvláštny prípravok označený ako očný krém, očný gél, alebo očné sérum, pokiaľ už používate hydratačný prípravok alebo sérum s dobrým zložením – tie môžu úplne perfektne fungovať tiež na očné partie, pokiaľ ale je vaša pleť okolo očí rovnakého typu ako zbytok tváre.

Výnimkou je, pokiaľ je pleť okolo vašich očí suchšia (čo sa týká väčšiny z nás) – v tom prípade potrebujete viac zvláčňujúce zloženie, a tu môžu vyniknúť najlepšie očné krémy. Toto sa týka hlavne tých, ktorí majú mastnú pleť a z toho dôvodu nepoužívajú hydratačný pleťový krém, ale iba tenkú vrstvu gélu alebo tekutý hydratačný prípravok. V tomto prípade je očný krém presne to, čo hľadáte, pretože očné partie často potrebujú viac zvláčňujúcich prostiedkov. Za chvíľku Vám dáme top doporučenie, ale najskôr si povieme o ….

Tmavé kruhy, opuchnuté oči a zvädnutá pleť

Očné krémy tvrdiace, že môžu pomôcť tmavým kruhom, opuchnutosti a zvädnutosti pleti, sa nekonečne predháňajú vo svojich schopnostiach, čo vedie ľudí k tomu, že s očnými krémami donekonečna experimentujú – pretože tie predchádzajúce, dokonca napriek tomu, že mali vysokú cenu, nefungovali tak, ako sľubovali. Problém je, že v závislosti na príčine tmavých kruhov, opuchnutosti a zvädnutosti pleti, každý očný krém alebo hydratačný pleťový krém má iba obmedzené schopnosti, bez ohľadu na to, aké skvelé zloženie má.

Pokiaľ je opuchnutosť okolo očí spôsobená tým, že sa tukové vankúšiky presunuli do oblasti pod očami (čo je charakteristické pre stárnutie pleti), tak žiadny z krémov na svete nie je schopný toto vyriešiť. Pokiaľ je opuchnutosť spôsobená nahromadením tekutiny alebo nedostatkom spánku, potom ukľudňujúci krém okolo očí môže pomôcť, ale zároveň musíte zmeniť svoj životný štýl, aby ste docielili zmeny. Napríklad potrebujete dosť spánku, obmedzit konzumáciu alkoholu, soli, a pokiaľ sú časťou problému alergie, je potreba brať antihistaminika.

Pokiaľ je opuchnutosť okolo očí spôsobená podráždením a poškodením od slnka, potom očný krém s výborným zložením môže všetko zmeniť vyliečením pleti a zmiernením zápalu.

Na tmavé kruhy sú určite tiež možnosti riešenia, ale najdôležitejšie je: čokoľvek použijete okolo očí počas dňa, musí obsahovať ochranný faktor (čo vo väčšine očných krémov chýba). Ako pre denné tak nočné použitie, každý krém by mal obsahovať melanin – ochranné zložky pre zlepšenie farby pleti. Obsah týchto zložiek v očnom alebo hydratačnom kréme, alebo v inom ošetrujúcom prípravku môže urobiť úžasný rozdiel.

Čo sa týka zvädnutosti pleti a vrások, úžasne fungujúce zložky na tvár sú rovnako účinné aj na očné partie. Rovnako ako pleť na tvári aj oblasť okolo očí skvelo reaguje na štedré množstvo antioxidantov a pleť obnovujúcich zložiek (to isté platí aj pre krk a hruď). Musíte ale byť realistický ohľadom produktov tvrdiacich, že vypínajú pleť. Môžete vyhladiť a spevniť pleť do určitého merítka, ale žiadny prípravok na pleť nevie zázračne pozdvihnúť očné viečka alebo zvädnuté očné vačky.