Tipy na bezchybné samoopálenie

Našťastie dnešné samoopalovacie prípravky sú uživateľsky príjemnejšie ako kedy predtým. Avšak aj s najlepšími produktami je potrebné know-how k získaniu bezchybných výsledkov. Spýtali sme se odborníkov na samoopálenie, aby sme Vám mohli dať najlepšie samoopalovacie tipy pre brondzovú pokožku!

Postavme sa k tomu čelom: Niektorí z nás vyzerajú lepšie opálení. Zatiaľ čo získanie brondzového opálenia od slnka významne poškodzuje pleť, samoopalovacie prípravky posiľujú bledú a bezvýraznú pleť, pomáhajú zakryť nedostatky a dokonca robia celulitídu menej výraznú (skvelé pre sezónu plaviek)! Ale ako určite potvrdí ten, kto má skúsenosti s aplikáciou samoopalovacích prípravkov, získanie pokožky bez fľakov a vierohodne pôsobiacej ako zo slnka, sa ľahšie povie ako urobí.

4 kroky k príprave vašej pokožky pre bezchybné samoopálenie

Najskôr použite exfoliant! Samoopalovacie prípravky sa intenzívnejšie vstrebávajú na suchších miestach pleti náchylnejších k hromadeniu odumretých buniek (kolená, členky, chodidlá, lakte a krk). Uhlaďte predtým povrch pokožky obrúsením s exfoliantom a použitím hubky pri sprchovaní. Alebo ešte lepšie, použite niekoľko dní predtým neoplachovateľný AHA alebo BHA exfoliant pre trvale mäkkú a hladkú pokožku. (AHA je ideálna pre normálnu až suchú pleť, slnkom poškodenú pleť; BHA je najlepšia pre normálnu až mastnú pokožku náchylnú na pupáky).

Pre telo:

Paula’s Choice Clinical KP Treatment Cloths (Obrúsky na ošetrenie folikulárnej keratózy), Resist Skin Revealing 10% AHA Body Lotion (Telový prípravok s 10% AHA) alebo Resist Weightless 2% BHA Body Treatment (Odolný ľahký telový prípravok s 2% BHA) rýchlo pripraví pokožku pre samoopalovací prípravok a zároveň redukujú hrbolky a príznaky stárnutia pleti – všetky bez použitia parfémov alebo dráždivých látok.

Pre tvár:

Paula's Choice Resist Daily Smoothing Treatment met 5% AHA (Denný ošetrujúci a ukľudňujúci prípravok s 5% AHA) alebo Resist Pore Refining 2% BHA Treatment. (Denný prípravok na ošetrenie pórov s 2% BHA)

Deň predtým sa ohoľte. Profesionáli doporučujú oholiť sa radšej deň pred aplikáciou samoopalovacieho prípravku, ako tesne pred ňou – inak sa môžu objaviť malé bodky samoopalovacieho prípravku, ktorý sa nahromadí v póroch (presnejšie vo vlasových folikuloch) oholených chĺpkov.

Mali by ste sa tiež vyhnúť holeniu hneď po aplikácii samoopalovacieho prípravku, pretože sa tým zníži trvanlivosť Vášho opálenia. Holenie prirodzene obrusuje vrchnú vrstvu pokožky.

Hydratuje kľúčové oblasti: Najlepšie je začať s čistou pokožkou a naniesť vrstvu hydratačného krému /tekutého prípravku na suchšie miesta a na oblasti, kde sa majú tendenciu zhromažďovať odumreté bunky /členky, kolená, päty a lakte) , aby ste sa vyhnuli tomu, že tieto miesta budú viacej absorbovať samoopalovací prípravok ako ostatné časti tela, čo by viedlo k nerovnomernému vzhľadu.

Urobte si stratégiu, kde chcete, aby zfarbenie začínalo a končilo. Zastavíte sa u členkov alebo budete pokračovať až k prstom na nohách? Budete nosiť plavky, alebo šaty odhaľujúce ramena a chrbát? Toto všetko musíte zvážiť, aby ste sa uistili, že pokryjete všetky vystavované miesta.

Dôležité tipy na aplikáciu samoopalovacieho prípravku

Aplikujte samoopalovací prípravok, keď máte dostatok času. Samoopalovacím prípravkom trvá aj niekoľko hodín, než je naplno vidieť účinok na pokožke, je teda potrebné nechať si dosť času na to, aby ste eventuálne videli oblasti, kde sa objavia fľaky a ktoré je teda nutné opraviť. Nezabudnite tiež, že väčšina samoopalovacích prípravkov sa nejakú dobu vstrebávajú, takže by ste mali počkať 15 minút ako sa oblečiete, aby nedošlo k pošpineniu oblečenia alebo posteľného prádla.

Užitočná rada: Vyskúšajte rýchlo sa vstrebávajúci samoopalovací prípravok, ktorý neobsahuje alkohol poškodzujúci pokožku, ako je Paula’s Choice Sun 365 Self-Tanning Foam (Samoopalovacia pena 365).

Umyte si ruky každých niekoľko minút počas aplikácie. Nečakejte príliš dlho, inak skončíte s orandžovými dlaňami a kožičkou pod nechtami.

Typ: Pripravte si na ruky a vnútornú časť zápästia tekutý ošetrujúci prípravok, pretože tieto časti budú neustále v kontakte so samoopalovacím prípravkom, keď ho budete nanášať na ostatné časti tela.

Napodobnite skutočné opálenie. Pre prirodzený výsledok sa zamyslite nad tým, ako sa vaše telo prirodzene opaľuje. Typickým príkladom sú určité oblasti tela, ktoré sú len zriedka kedy vystavené slnku (napríklad vnútorná časť paží) a sú teda po opálení prirodzene svetlejšie. K dosiahnutiu vierohodnejšieho vzhľadu týchto častí tela, naneste na tieto miesta zriedenú vrstvu samoopalovacieho prípravku.

Užitočná rada: Dávajte pozor na časti tela, ktoré majú tendenciu k väčšiemu absorbovaniu farby samoopalovacieho prípravku, takže pri ďalšej aplikácii sa tomuto prispôsobte. U niekoho sú najtmavšie nohy, u niekoho iného to môže byť krk. Poznanie týchto častí tela Vám umožní doladiť aplikáciu prípravku do budúcna.

Aplikácia samoopalovacieho prípravku na chrbát? Požiadajte o pomoc priateľa, alebo použite pleťový aplikátor pre ťažko prístupné miesta.

Zostaňte v suchu aspoň šesť hodín (a viac). K dosiahnutiu najlepšieho účinku experti na samoopalovacie prípravky doporučujú zostať v suchu (bez sprchy, kúpeľa, hot jógy alebo bazéna) aspoň po dobu šiestich hodín po aplikácii, či už aplikujete sami alebo nie.