Ako ošetriť akné a vrásky?

Všeobecne sa predpokladá, že skôr ako sa začnú vyskytovať prvé vrásky, akné bude preč, ale často to tak nebýva. Výskyt vrások a akné súčasne je častý problém. Môžeme Vám pomôcť v boji proti vráskam a pupákom zároveň, takže v priebehu niekoľkých dní bude Vaša pleť jasnejšia, čistejšia a hladšia – skutočne!

Pokiaľ máte zároveň akné a vrásky, výber prípravkov pre dennú starostlivosť o pleť môže byť tažký, pretože riešite dva veľmi rozdielne problémy zároveň. Používate prípravok s označením proti akné alebo proti vráskam? Ako bojovať proti akné a vráskam súčasne bez toho, aby sa Vaša tvár vysušovala alebo sa na nej vytvárali šupinky, čo vrásky ešte zhoršuje, alebo naopak, aby bola príliš mastná a krémová, čo zase zhoršuje akné a komedony. Odpoveď je ľahšia ako si myslíte – pokiaľ používate správny prípravok.

Plán ako bojovať proti akné & vráskam

Aknózna pleť a vrásky môžu byť dosť veľkou výzvou, aj keď sa zaoberáme jedným alebo druhým problémom. Ale pokiaľ bojujeme s obidvoma zároveň, tak to môže byť frustrujúce a zavádzajúce. Pokiaľ sa budete riadiť našim zoznamom prípravkov potrebných v boji proti vráskam a pupákom zároveň, zistíte, že v priebehu niekoľkých dní bude Vaša pleť jasnejšia, čistejšia a hladšia – skutočne!

Popísali sme 5 potrebných produktov, ktoré potrebujete k ošeteniu akné a vrások zároveň.

Krok 1 : Jemné čistenie

Akné nepotrebuje vysušovacie čistiace prípravky alebo mydlá, tie v skutočnosti celý problém zhoršujú. Čistiace prípravky s liečivým účinkom tiež nepomáhajú, pretože aktívna zložka, napriek tomu, že je účinná, sa oplachuje. Na druhú stranu to, že sa na Vašej pleti objavia príznaky stárnutia, neznamená, že potrebujete výživný čistiaci prípravok, zvláčňujúce zložky v týchto prípravkoch môžu upchávať póry a zhoršovať tak výskyt pupákov. Namiesto toho umývajte Vašu tvár dvakrát denne hodvábnym, ale efektívnym vodou rozpustným čistiacim prípravkom s jemnými ukľudňujúcimi zložkami a večer použite mäkkú hubku k dôkladnému odstráneniu make-upu. Pokiaľ ste eště túto metódu nevyskúšali, tak budete prekvapený, o čo lepšie bude Vaša pleť vyzerať iba po tejto malej zmene.

Krok 2 : BHA Exfoliant

Exfoliácia použitím prípravku s beta-hydroxy kyselinou (BHA alebo kyselinou salicylovou) je najefektívnejší spôsob ako zlepšiť prejavy akné a bojovať proti príznakom stárnutia zároveň. Kyselina salicylová obrusuje povrch pleti a zároveň preniká do pórov, kde sa objavuje upchatie (milia alebo komedony). Môže tiež zmierniť zčervenanie pleti a stimulovať tvorbu kolagénu podporujúceho pevnejšiu mladistvú pleť. Táto jediná zložka je #1 tajná zbraň pre kohokoľvek bojujúceho s pupákmi a vráskami.

V skutočnosti veľa ľudí zaznamenáva výsledky cez noc. Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku aplikujte aspoň raz denne po vyčistení (a použití tonika, pokiaľ Vaša každodenná starostlivosť zahrňuje použitie tonika s vhodným zložením).

Pre horšie formy akné: Po použití BHA exfoliantu môžete ošetriť prejavy akné prípravkom s liečivým benzoyl peroxidem, ktorý sa neoplachuje. Tento lokálny dezinfekčný prípravok zabíja baktérie spôsobujúce červené zapálené pupáky. Pri použití v kombinácii s BHA exfoliantom docielite dokonca lepšieho výsledku s pupákmi.

Krok 3: Ošetrujúce sérum

Ošetrujúce séra majú väčšinou ľahkú konzistenciu (čo je skvelé pre oblasti náchylné k akné), tie najlepšie sú bohaté na zložky, ktoré potrebujú všetky typy pleti k mladšiemu a zdravšiemu vzhľadu a ktoré pomáhajú liečiť často pretrvávajúce červené škvrny a chyby pleti. Tieto zložky obsahujú antioxidanty, látky obnovujúce pleť a bunky. Tieto zložky pomáhajú zmierňovať príznaky stárnutia a zároveň stimulovať produkciu kolagénu, a zároveň tiež zmierňujú zčervenanie pleti po pupákoch, zatiaľ čo tiež lieči a bojuje proti zápalu (hlavný prejav akné). To je dvojité víťazstvo. K dosiahnutiu najlepšieho výsledku aplikujte dvakrát denne, vrátane očných partií, po vyčistení, použití tonika a exfoliantu.

Krok 4: Ľahký hydratačný prípravok

Výzva k nájdeniu najlepšieho hydratačného prípravku proti stárnutiu pleti/vráskam pre pleť náchylnú k ďalším chybám je, že musí zároveň hydratovať a vyživovať pleť a nezanechávať pocit ťažkosti, mastnoty a krémovitosti (čo zvyšuje počet pupákov). Všeobecne to teda znamená, že chcete použiť hydratačný prípravok s veľmi ľahkou tekutou konzistenciou alebo gélovou štruktúrou, ktorý je bohatý na prosperujúce látky ako sú antioxidanty stimulujúce produkciu kolagénu a na látky proti podráždeniu pleti, ktoré zmierňujú výskyt červených škvŕn, suchých miest a šupiniek a ďalej má obsahovať zvláčňujúce zložky pre zmenšenie výskytu vrások.

Nanášajte večer po exfoliácii a po použití ošetrujúceho séra.

Suchá pokožka pod očami? Potom hydratačný prípravok popísaný vyššie nebude stačiť k dostatočnej hydratácii. Pre očné partie zvážte použitie zvláčňujúceho hydratačného prípravku (nemusí byť označený ako „očný krém“).

Krok 5: Ochrana proti slnku

Žiadna starostlivosť o pleť nie je kompletná bez použitia dennej ochrany proti slnku. Je potrebné použiť prípravok označený SPF 15 alebo vyšším. Ale vedeli ste, že ochrana pleti proti poškodeniu od slnka pomáha tiež v boji proti pupákom? Je to pravda. Tým, že zabránite zápalu, ktorý je spôsobený poškodením pleti od slnka, posilujete Vašu pleť a umožníte tak imunitnému systému pleti pomáhať rýchlejšie liečiť pupáky (a červené škvrny, ktoré po nich môžu zostávať). Tí z Vás, ktorí trpia na pupáky a vrásky potrebujú zmatňujúce záverečné ošetrenie s ochranou proti slnku použitím produktu, ktorý vyhladzuje a hydratuje ale nezhoršuje výskyt pupákov. Môžete tiež zvážiť podklad a kompaktný púder s ochranným faktorom ako dennú ochranu proti slnku. Iba sa uistite, že je označený SPF 15 alebo vyšším. Tento spôsob je príjemnejší, pokiaľ máte zmiešanú alebo mastnú pleť. Uistite sa, že použitie krému s ochranným faktorom je posledným krokom vo Vašej rannej starostlivosti o pleť.

Posledný riadok: Správnou kombináciou prípravkov môžete zároveň ovplyvniť prejavy pupákov a znakov stárnutia bez toho, aby ste minuli veľa peňazí.