Exfolianty (BHA & AHA)

Naše vysoko cenená rada AHA a BHA exfoliantov (chemických peelingov) odstraňuje jemne a prirodzene odumreté pleťové bunky a pripraví pleť tak, aby mohla lepšie vstrebať ďalšie dôležité ingrediencie. Exfolianty podporujú tiež tvorbu vlastného elastínu a kolagénu, ktoré sú pre zdravo vyzerajúcu pleť potrebné, uvolňujú póry, zmierňujú poškodenie pl...

Naše vysoko cenená rada AHA a BHA exfoliantov (chemických peelingov) odstraňuje jemne a prirodzene odumreté pleťové bunky a pripraví pleť tak, aby mohla lepšie vstrebať ďalšie dôležité ingrediencie. Exfolianty podporujú tiež tvorbu vlastného elastínu a kolagénu, ktoré sú pre zdravo vyzerajúcu pleť potrebné, uvolňujú póry, zmierňujú poškodenie pleti spôsobené slnečným žiarením, vyhladzujú pokožku, zmierňujú vrásky a jemné linky, účinne bojujú proti akné a pigmentovým škvrnám, udržujú správnu hydratáciu, spevňujú pleť a naplno odhaľujú jej zdravší vzhľad. Ano, čítate správne, exfolianty sú multifunkčné.

Ideálne je začať zvykať pleť na exfolianty pomaly, tj. zo začiatku aplikujte 2-3x týždenne, neskôr ich môžete aplikovať denne. Vzhľadom k tomu, že pri peelingu odstraňujeme z povrchu pleti odumreté bunky, pleť je citlivejšia na slnečné lúče. Pleť je treba chrániť pred slnečným žiarením stále, pri používaní exfoliantov je to obzvlášť dôležité. Preto používajte hydratačné krémy s vyšším UV filtrom, ako je obvyklé, aby ste pleť nespálili.

AHA exfolianty (Alfa Hydroxy Acid, resp. alfa alfahydroxykyseliny, tj. kyseliny ovocné ako napr. kys. glykolová, mandlová, mliečna atd). Vhodné sú pre všetky typy pleti. Vzhľadom k tomu, že nie sú rozpustné v tukoch a pôsobia skôr povrchovo(neprenikajú tak hlboko do pórov), sú vhodnejšie pre normálnu až suchú pleť.
BHA exfolianty (Beta Hydroxy Acid, resp. betahydroxykyseliny, tj. predovšetkým kyselina salicylová). Táto kyselina je rozpustná v tukoch, preniká hlbšie do pórov, ktoré „čistí“, je teda vhodnejšia pre normálnu až mastnú pleť. V póroch pôsobí protizápalovo a účinne bojuje proti baktérii Propionibacterium acnes, ktorú u akné vidíme veľmi často.

Pokiaľ ste alergický na acylpyrin, nepoužívajte BHA vôbec alebo veľmi opatrne, kyselina salicylová je totižto základnou zložkou acylpyrinu.

Viac

Exfolianty (BHA & AHA)  14 produkty

Filtr

normálna
suchá až veľmi suchá
zmiešaná až mastná
všetky typy pleti
Zobraziť 1 - 14 z 14 položiek
Zobraziť 1 - 14 z 14 položiek