Krok za krokom postup

Odporúčaný postup ošetrenia pleti kozmetikou Paula's Choice, ktorý ale nie je dogmou

Pred tým ak začnete vyberať jednotlivé produkty, odpovedzte si na tieto otázky:

1. Aký mám vlastne typ pleti? - suchá, mastná, zmiešaná, citlivá, veľmi citlivá, atd ...

2. Potrebujem riešiť nejaký problém s pleťou? - napr. akné, vrásky, pigmentové škvrny, rozácea, atd ...

3. Čo od kozmetiky vlastne očakávam?

Akonáhle si odpoviete na vyššie uvedené otázky, bude sa Vám kozmetika lepšie vyberať.


RANNÁ STAROSTLIVOSŤ

1. Čistiaci pleťový prípravok

2. Tonikum

3. Exfoliant

4. Špeciálne ošetrenie, tj. antioxidačné sérum, booster, maska alebo ošetrenie

5. Denný hydratačný krém s UV filtrom (anglicky SPF)


VEČERNÁ STAROSTLIVOSŤ

1. Čistiaci pleťový prípravok

2. Tonikum

3. Exfoliant

4. Špeciálne ošetrenie, tj. antioxidačné sérum, booster, maska či ošetrenie

5. Nočný hydratačný krém

Iste ste si všimli, že jediným rozdielom v dennej a nočnej starostlivosti je hydratačný krém. Nepodceňujte používanie denných hydratačných krémov s UV filtrom, slnečné žiarenie sa totiž významne podieľa na starnutiu pleti a vzniku pigmentových škvŕn.

1. Čistiaci prípravok

Voda je úžasné médium, ale čistenie pleti iba vodou naozaj nestačí! Vyberte jemný prípravok na čistenie, ktorý odpovedá Vášmu typu pleti a používajte ho pravidelne ráno a večer. Ráno zbavíte pokožku potu a prebytočného mazu, večer odstraníte všetky nečistoty a pleť dôkladne odlíčite. Čistá pleť potom získa maximálny užitok z ďalších produktov, ktoré tak preniknú do hlbších vrstiev pokožky. Prípravok na čistenie je jediným produktom, ktorý sa zmýva! Ostatné produkty Paula´s Choice potom len vrstvíte na seba a nezmývate (okrem niektorých typov masiek, čo je ale vždy popísane v návode na použitie na našich stránkach). 

2. Tonikum

Je aplikácia tonika iba zbytočný krok v starostlivosti o pleť? Nie, to rozhodne nie je! Jemné toniká dodávajú pleti potrebné antioxidanty a ďalšie dôležité zložky, pôsobia regeneračne a pleť posilujú. Udržujú ju hladkú, správne hydratovanú a zdravo vyzerajúcu. Tonikum sťahuje póry, zjednocuje tón pleti, zmäkčuje ju, hydratačný krém sa následne vďaka toniku do pleti lepšie vstrebe.

3. Exfoliant

Naše vysoko cenená rada AHA a BHA exfoliantov (chemických peelingov) odstraňuje jemne a prirodzene odumreté pleťové bunky a pripraví pleť tak, aby mohla lepšie vstrebať ďalšie dôležité ingrediencie. Exfolianty podporujú tiež tvorbu vlastného elastínu a kolagénu, ktoré sú pre zdravo vyzerajúcu pleť potrebné, uvolňujú póry, zmierňujú poškodenie pleti spôsobené slnečnýžiarením, vyhladzujú pokožku, zmierňujú vrásky a jemné linky, účinne bojujú proti akné a pigmentovýškvrnám, udržujú správnu hydratáciu, spevňujú pleť a naplno odhaľujú jej zdravší vzhľad. Ano, čítate správne, exfolianty sú multifunkčné.

Ideálne je začať zvykať pleť na exfolianty pomaly, tj. zo začiatku aplikujte 2-3x týždenne, neskôr ich môžete aplikovať denne. Vzhľadom k tomu,že pri peelingu odstraňujeme z povrchu pleti odumreté bunky, pleť je citlivejšia na slnečné lúče. Pleť je treba chrániť pred slnečnýžiarením stále, pri používaní exfoliantov je to obzvlášť dôležitéPreto používajte hydratačné krémy s vyšším UV filtrom, ako je obvyklé, aby ste pleť nespálili.

AHA exfolianty (Alfa Hydroxy Acid, resp. alfa alfahydroxykyseliny, tj. kyseliny ovocné ako napr. kys. glykolová, mandlová, mliečna atd). Vhodné sú pre všetky typy pleti. Vzhľadom k tomu, že nie sú rozpustné v tukoch a pôsobia skôr povrchovo (neprenikajú tak hlboko do pórov), sú vhodnejšie pre normálnu až suchú pleť.

BHA exfolianty (Beta Hydroxy Acid, resp. betahydroxykyseliny, tj. predovšetkým kyselina salicylová. Táto kyselina je rozpustná v tukoch, preniká hlbšie do pórov, ktoré „čistí“, je teda vhodnejšia pre normálnu až mastnú pleť. V póroch pôsobí protizápalovo a účinne bojuje proti baktérii Propionibacterium acnes, ktorú u akné vidíme veľmi často. Pokiaľ ste alergický na acylpyrin, nepoužívajte BHA vôbec alebo veľmi opatrne, kyselina salicylová je totižto základnou zložkou acylpyrinu.

4. Špeciálne ošetrenie

Jednotlivé produkty môžete nanášať na pleť zvlášť a vrstviť ich alebo ich môžete pridať do hydratačného krému, v dlani zamiešať a naniesť spoločne. My takéto aplikácii hovoríme slangovo "koktejl. Pri dennej aplikácii je ale ideálne naniesť hydratačný krém s UV filtrom ako poslednú vrstvu, aby pleť bola dostatočne chránená.

a) Antioxidačné sérum

Antioxidanty sú pre telo prirodzené látky, ktoré účinne bojujú proti známkam stárnutia, chránia pokožku pred negatívnymi vplyvmi životného prostredia a slnečného žiarenia tým, že obmedzujú negatívny účinok voľných radikálov na našej koži. Pomáhajú pokožke regenerovať, prispievajú k tvorbe vlastného kolagénu, čím zvyšujú jej pevnosť, majú teda veľmi dobrý anti-aging účinok. Výbornými antioxidantami sú niekto révitamíny a látky obsiahnuté predovšetkým v ovocí a v ich semienkach, ale tiež v niektorých druhoch zeleniny, odkiaľ sa extrahujú. Veľmi dobrými antioxidantami, ktoré obsahujú séra Paula´s Choice sú tokoferol (vitamín E), retinol (vitamín A), vitamín Ckoenzym Q 10(ubichinon) a extrakty z plodov či semienok ovocia, medzi ktoré patrí extrakt zo zeleného čajugranátového jablkasojových bobúlmedvedice lekárskej (Uva ursi), kurkumy, ktorej sa hovorí elixír mladosti, plodov papáje a veľďalších. Do antioxidačných sér pridávame aj peptidy, ktoré sú vlastne komplexom amino kyselín spojených peptidovou väzbou. Zaradením antioxidačných sér svojej pleti veľmi pomôžete, vyberte si z ponuky také, ktoré odpovedá Vášmu typu pleti.   

b) Booster

Každý z nás je jedinečný s jedinečným typom kože. Boostery, laicky preložené posiľňovače, sú tu pre nás naozaj pre posilnenie účinku pravidelnej starostlivosti o pleť, kedy sa zameriavame na určitý problém, tj. napríklad na rozšírené póry,dehydratáciu pokožky, pigmentové škvrny, vrásky, stratu pevnosti či farebného tónu pleti atď… Obsahujú totiž vyššie koncentráciu kľúčových ingrediencií, ktoré účinne posiľňujú“ v boji proti vyššie uvedeným problémom.

Sú vhodné pre všetky typy pleti a sú tak ľahkéže je možné ich kombinovať s ostatnými produktami. Boostery môžeme aplikovať samostatne alebo pridať pred nanesením na pleť niekoľko kvapiek boosteru do obľúbeného séra či hydratačného krému.

c) Masky a ošetřenia

Tieto produkty sú určené pre problematickú pleť, ale tiež pre ošetrenie pleti bezproblémovej, pretože každý z nich má tiež účinky proti starnutiu.Vynikajúcim je napríklad Clinical Ošetrujúci prípravok s 1% retinolom, peptidami a vitamínom C, ktorý obsahuje najvyššiu možnú koncentráciu retinolu bez lekárskeho predpisu, zlepšuje pevnosť a elasticitu pleti, vyhladzuje hlboké vrásky a linky, v neposlednej rade „čistí“ póry i povrch pleti.

Nepostradateľné sú tiež hydratačné masky, ktoré sa aplikujú pri večernej starostlivosti o pleť, ev. sa pri velkej dehydratácii môžu ponechať aj cez noc. Výbornou hydratačnou maskou je Skin Recovery regeneračná hydratačná maska a Rehydratačná maska. Obe tieto hydratačné masky výborne hydratujú a zvláčňujú pleť, dodávajú pleti potrebné mastné kyseliny a lipidy.

Na mastnú a aj aknóznu pleť je ideálna Čierna gelová maska na čistenie a minimalizáciu pórov alebo Skin Balancing Maska absorbujúca mastnotu pleti. Obe viditeľne zmenšujú rozšírené póry, absorbujú nadbytočnú mastnotu a pomáhajú s vyhladením pleti.

K viditeľnému rozjasneniu pleti a k zjednoteniu jej nerovnomerného farebného tónu môžeme s kľudným svedomím doporučiť Resist Brightening Essence a Resist Ošetrujúci prípravok na rozjasnenie a rozžiarenie pleti. Oba produkty obsahujú vitamíny a antioxidanty.

5. Hydratačný krém

a) Denný hydratační krém s UV filtrom (angl. SPF)

Všetci možno nevieme, že slnečné UV žiarenie pôsobí na našu pokožku bez ohľadu na počasie, a to aj keď je oblačno alebo keď prší. Preto doporučujeme používať počas dňa vždy hydratačný krém s SPF (Sun Protection Factor), tj. s UV filtrom. Krém aplikujte tiež v oblasti očí a nezabudnite ho naniesť v dostatočnom množstve. Pre mladistvo vyzerajúcu pleť nie je nič dôležitejšie ako ju chrániť pred škodlivými účinkami UV žiarenia. Každodenné aplikácie hydratačného krému s UV filtrom sú potrebné, krém vždy vyberajte v závislosti na type Vašej pleti.Krém s UV filtrom naneste ako posledný krok vo Vašej dennej starostlivostio pleť. Pokiaľ ale používate make-up bez UV filtru alebo púder, naneste hydratačný krém s UV filtrom ešte pred aplikáciou make-upu alebo púdru. Ak používate make-up s UV filtrom, je všetko v poriadku a naneste ho ako posledný krok vo Vašej dennej starostlivosti o pleť

b) Nočný hydratačný krém

Doprajte svojej pleti počas spánku tu správnu regeneráciu. Nočné hydratačné krémy by mali poskytnúť pleti nie len hydratáciu, ale mali by jej tiež dodať dôležité ingrediencie, ako sú vitamínyantioxidantykolagénelastin a ďalšie. Nočné krémy Paula´s Choice sú nabité antioxidantami a ingredienciami, ktoré priamo komunikujú s kožnou bunkou a pomáhajú pleti vyzerať zdravo a mladistvo. Okrem antioxidantov obsahujú retinol (vitamín A), prírodné oleje zo semienok rôznych plodov, minerály, rôzne prírodné extrakty a ceramidyčo sú prirodzene sa vyskytujúce lipidy (tuky) s dlhými reťazcami, ktoré sú veľmi dôležitou súčasťou povrchovej vrstvy pokožky. Ceramidy udržujú kožné bunky pokope“ a podieľajú sa na tvorbe ochrannej vrstvy pokožky. Obnovujú tiež hydratáciu pleti. Kľudne zaspite a nechajte za seba pracovať hydratačný krém.